Цікаві дати та події в історії колючого дроту

Дати та події в історії колючого дроту

Минуло понад сто років з того моменту, як винахідливий фермер з Іллінойсу придумав нове застосування для дроту. Сьогодні про колючий дріт знають буквально всі, він був і є безмовним свідком людських перемог і поразок, бере участь у війнах, захищає спокій і порядок. В цій статті хотілося б розглянути всі важливі події і дати, які стали переломними в еволюції колючого дроту.

  1. У 1873 році фермер Генрі Роуз винаходить і патентує паркан з дроту з колючкуватою огорожею, що віддалено нагадує сучасний колючий дріт.
  2. Глідден в 1874 році надихнутий ідеєю Роуза допрацьовує його винахід, представляючи світу ефективний колючий дріт з фіксованими шипами.
  3. У 1874 році перша в світі фірма під керівництвом Гліддена і Еллвуда «I.L. Ellwood Manufacturing Company» розпочинає комерційну реалізацію колючого дроту.
  4. Перше застосування колючого дроту проти людей було зафіксовано в 1892 році в США для стримування страйкуючих гірників Айдахо. Все місто з 1200 гірниками було обнесено колючим дротом, утворивши тим самим перший в світі концтабір. Всі гірники померли, так і не зумівши залишити його межі.
  5. Перша Світова війна є найважливішим періодом в конструктивній еволюції колючого дроту, kayman.ua тому як саме в цей час з’являється колюча стрічка, поняття армування стрічки дротом. Німецькі військові починають використовувати армований колючий дріт для створення захисних бар’єрів, названих спіралями Бруно.
  6. У 70-ті роки двадцятого століття в США починають використовувати завальцьовування колючого дроту для запобігання скручування шару колючої стрічки з керна.
  7. На початку третього тисячоліття на території країн СНД реєструється Торгова марка Єгоза, під якою провідні виробники СНД займають значну частину ринку збуту на території колишнього СРСР.
  8. У період з 2007 по 2010 рік Ю.В. Ткаченко розробив і запатентував колючий дріт з композитних матеріалів, що значно знижує собівартість його виготовлення.

Сьогодні можна говорити про те, що еволюція конструкції колючого дроту досягла свого апогею, втім, не виключено, що найближчим часом світ стане свідком нових винаходів, пов’язаних з колючим дротом.