Про якість та ефективність колючого дроту

Про якість та ефективність колючого дроту

На жаль, на ринку колючого дроту, як, зрештою, і на ринку металу в цілому, не всі виробники дотримуються нормативних вимог ДСТУ або Технічних умов. Нерідкими є випадки відсутності актів випробувань виробів Держстандартметрологіею. Через такі недобросовісні фірми страждає репутація відомих компаній, що пропонують продукцію високої якості, як колючий дріт Єгоза та Концертіна.

Говорячи про якість та ефективності колючого дроту, слід розглядати кілька важливих критеріїв: матеріали, що відповідають ДСТУ, ТУ з яких виготовлені вироби; наявність/відсутність оцинкованого покриття; рівень пружності, стійкість до деформації. Термін служби колючого дроту складається з декількох чинників. Наявність оцинкованого покриття позбавляє від проблем з корозією, але більш важливим критерієм якості спіралей з армованої колючої стрічки є пружність виробу. Так, колючий дріт gurza.ua не повинен зминатися при спробі подолати захисний бар’єр. За збереження форми, жорсткість, відповідає дротове основа. Найбільш придатним матеріалом для створення стійкого до зминання колючого дроту є високовуглецевий дріт з оцинкованим покриттям, виробництво якого регламентується ГОСТом 9850-72, ДСТУ 7372-79 або ДСТУ 9389 (марка 65г).

Існує і пряма залежність товщини дроту та його пружності. Навіть незначне збільшення діаметра сталевого сердечника дає дуже відчутну надбавку в міцності. Скажімо, дріт діаметром 2,8 мм буде ефективніше виробу з товщиною сердечника 2,5 мм. У спіралях діаметром понад півтора метра рекомендується використовувати дріт діаметром 4 мм. Залежність якості від товщини також поширюється і на колючу стрічку.

Якщо ви купуєте спіральну огорожу з колючого дроту, слід звертати увагу на кількість скоб, що з’єднують сусідні пари витків спіралі. Чим більше скоб, тим жорсткіше конструкція, тим вище захисні властивості бар’єру і термін служби.

Підводячи підсумок всього вищесказаного, можна говорити, що тепер ви маєте уявлення про те, яким має бути якісний колючий дріт. Не зайвим буде поцікавитися у продавця про гарантійний термін виробу, який не повинен бути менше 15 років для виробів з оцинкованим покриттям, 30 років для виробів з високовуглецевого дроту, обтиснутого нержавіючою колючою стрічкою і не менше 50 років для виробів, повністю виготовлених з легованих сталей.