Маса колючого дроту

Маса колючого дроту

Заглиблюючись у фізичні властивості колючого дроту, можна говорити про такі параметри, як довжина, маса, пружність, товщина. У цій статті хотілося б розглянути поняття маси колючого дроту та її взаємодію з іншими фізичними параметрами.

Відомо, що маса дроту (в даному випадку М, кг) визначається за формулою:

M = L * γуд.1000 / 1000

де L – позначає довжину дроту в метрах;
γуд.1000 – це маса 1000 м дроту.

При визначенні маси дроту слід враховувати і стандарти, що визначаються відповідними ГОСТами: дріт загального призначення з низьким вмістом вуглецю – ГОСТ 3282-74; дріт, виготовлений з вуглецевої сталі (конструкційної) – ГОСТ 17305-91; поліграфічний дріт, який виготовляється за ГОСТом 7480-73.

Діапазон величин для найбільш затребуваних видів колючого дроту на сьогоднішній день коливається в межах від 0,095 кг/погонний метр (для одноосновного оцинкованого дроту) до 0,112 кг/погонний метр (для двоосновного дроту).

Для чого необхідно знати масу колючого дроту piranja.ua? Перш за все для того, щоб провести правильний монтаж, який передбачає вибір надійних кронштейнів, здатних витримати вагу того чи іншого дроту. Підбір кронштейнів слід проводити з запасом міцності приблизно в 20–30%. Цей запас береться з урахуванням того, що на дріт можуть впливати зовнішні фактори, як то: опади, вітер і т. д. У цьому випадку кронштейни, як, втім, і сам дріт повинні бути готовими до подібного роду випробуванням на міцність.

Незважаючи на те, що компанії, що спеціалізуються на монтажі загороджень з колючого дроту, самостійно проводять розрахунок його маси, ця інформація буде не зайвою для тих, хто звик бути в авангарді подій. Обізнаний – значить озброєний!